OSPERA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrana za život

+2
Mario
MajaCC
6 posters

Go down

Hrana za život Empty Hrana za život

Postaj by MajaCC sri svi 29, 2013 9:50 am

Danas mi se javila predsjednica udruge "Pobjede" s kojima bismo organizirali akciju prikupljanja i kuhanja povrća na osječkoj tržnici.
Mislili smo se u petak naći da se dogovorimo sve oko akcije pa bih molila zainteresirane da se pridruže sastanku.
Još nismo točno dogovorili kada i gdje jer sam rekla da se moram dogovoriti s nekim od vas.
Dakle, tko može u petak u popodnevnim, ranovečernjim satima sa mnom i Ivanom Crnoja na neku cugu? ;-)

MajaCC

Broj postova : 17
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by Mario sri svi 29, 2013 5:45 pm

Ja mozda budem u stanju, htio bi biti nazocan, opcija je da idem za ZG ili u petak navecer ili u sub rano ujutro. Buduci da ne vozim provjerim sa soferkom. Very Happy
Mario
Mario
Admin

Broj postova : 53
Join date : 26.05.2013

https://ospera.forumhr.com

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by danchi sri svi 29, 2013 6:56 pm

Rado bih došla, ali trebam imati terensku nastavu pa nisam sigurna da li ću moći. Nekada se zna dogoditi da odemo rano ujutro i vratimo se tek navečer. Uglavnom, zainteresirana sam za sudjelovanje u akciji pa se pridružujem svemu dogovorenom Smile

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by MajaCC čet svi 30, 2013 8:29 am

Ma ok, ako ništa, otići ću sama pa vidjeti kako su oni to isplanirali, koja bi naša uloga trebala biti u tome pa se onda dogovorimo za dalje.

:-)

MajaCC

Broj postova : 17
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by MajaCC sub lip 01, 2013 12:28 am

Sastanak održan :-)
Bili smo Mateja, Mario i ja, a iz udruge "Pobjeda" njihova predsjednica Ivana Crnoja (Crna) i članica Daca (da me ubijete, ne znam kako se žena zove).

Uz večer provedenu u zanimljivom razgovoru, raspravama i druženju zaključili smo da bismo:
- prikupljali povrće od prodavača na tržnici
- prikupljali donacije od sugrađana (riža, brašno, ulje...)
- prikupljali donacije u vidu zdjelica, pribora i sličnog
- pokušali skuhati hranu u restoranu "Prehrana" koji inače snabdjeva osječke vrtiće, škole..., ali možda pokušali i skuhati sami kod nas u vrtu (ako dopuste na Sveučilištu) te dovezli na glavnu tržnicu gdje bi bila podjela hrane
- pripremljena hrana bi bila 100 posto veganska

Prije akcije prikupljanja povrća bismo obavijestili prodavače i podijelili im informacije u tiskanom obliku (ono, da do navečer ne zaborave), a nakon što nešto doniraju, podijelili bismo im nekakve značkice, bedževe, naljepnice što bi bio putokaz onima koji žele kupovati kod prodavača koji su se na taj način solidarizirali s onima u potrebi.

Budući da je sezona povrća tek počela (a većina ih je još iz plastenika), nismo još točno dogovorili kada bismo počeli s prikupljanjem. Bilo bi odlično kada bismo mogli donirati povrće iz našeg vrta. Barem nešto blitve, ako ništa drugo.

Naravno, ako tko ima kakvog povrća u svom vrtu, također je dobro došlo.

Matea, Mario, nadopunite me :-)

MajaCC

Broj postova : 17
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by matea sub lip 01, 2013 12:03 pm

majo sve si rekla ako se dobro sjećam Wink
matea
matea

Broj postova : 9
Join date : 26.05.2013

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by Erich Faller sub lip 01, 2013 6:29 pm

posto se radi o naglaseno 100 postotno veganskoj hrani ne budem "aktivno sudjelovao" u tome; to je protiv moje vjere.

- ali: sta se posuda tiće mogu eventualno pomoci: mogu nabaviti poprilicno jeftino one limene posudice i pribor itd za hranjenje... posudjivanje je naravno bolje,.. ali ukoliko bi se to htjelo radit redovno onda bolje kupit i spremit i imat u "fundusu"...
Erich Faller
Erich Faller

Broj postova : 31
Join date : 27.05.2013
Age : 41
Lokacija : Lug

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by MajaCC sub lip 01, 2013 7:18 pm

Da, bilo bi dobro imati u fundusu, ali tako da prikupimo donacijama. Dakle, naglasak je na solidarnosti u svim segmentima pa i posudicama.
Gle, ja osobno imam barem 5 plastičnih zdjelica koje mogu donirati. Da svi koji budu donirali šećer, brašno, rižu i slično doniraju i plastičnu zdjelicu s hrpe svoga kredenca, skupili bismo dovoljno.
:-)

MajaCC

Broj postova : 17
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Pitanja

Postaj by quebracho sub lip 01, 2013 7:47 pm

Na koji način bi se skupljale donacije od građana? Znam da je već bilo ovakvih akcija (skupljanje elementarnih potrepština), ali ne znam kako je to prošlo... Razmišljate li možda tražiti potporu od Grada ili nekoga? Jeste li razmotrili mogućnost suradnje sa Pučkim kuhinjama? Gdje se planira dijeliti hrana i kako se planiraju obavijestiti ljudi o ovome?
quebracho
quebracho

Broj postova : 42
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Depth of the Matrix

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by MajaCC ned lip 02, 2013 5:33 pm

Krenula sam sinoć odgovarati... uglavnom:

Putem Facebooka. Mislim da je tako najbolje. Naravno, tada bismo morali odrediti gdje će točno donositi donacije budući da ih moramo prije prikupiti.
Zaključili smo da je najbolje dijeliti klopu na tržnici.
Zapravo, meni je za taj jednostavan čin previše organizacije. Ja bih to najradije kao ekipa iz Zg "Hrana, a ne oružje".

No, ne možemo jer nam trebaju dozvole za kuhanje na Kampusu... Oni to rade u svom skvotu, strpaju šerpu rižota u kolica iz trgovine i odu tri ulice dalje podijeliti klopu.

Da, razgovarali bismo da bi bilo dobro uključiti i ekipu iz Inkluzivne zajednice.

MajaCC

Broj postova : 17
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by quebracho ned lip 02, 2013 9:45 pm

Nisam ni čuo za tu zagrebačku ekipu, ali vidim po netu da rade odlične stvari... Pričati ćemo još o ovome, najbitnije da ima volje da se pokrenu stvari, ostalo će se sve već riješiti! Wink Pohvalna inicijativa u svakom slučaju! Smile
quebracho
quebracho

Broj postova : 42
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Depth of the Matrix

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by Mario pon lip 03, 2013 7:48 pm

Samo bi htio naglasiti da je cijeli projekt jos zelen i nedorađen. Nije da ubijam entuzijazam, ali ceka nas jos puno ispitivanja i organizacije ako se mislimo angazirati oko ovoga jer nas ceka puno muznje dozvola i dopustenja. Pokusavam biti realan.

Mozda bi trebali malkoc pricekati da vidimo konkretne poteze Pobjede jer sam dobio dojam da im je pola sata o kojem smo o tome pricali na sastanku ujedno i prvih pola sata kad su sjele i razmisljale o akciji.


Zadnja promjena: Mario; pon lip 03, 2013 8:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Mario
Mario
Admin

Broj postova : 53
Join date : 26.05.2013

https://ospera.forumhr.com

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by Erich Faller pon lip 03, 2013 8:32 pm

i ukoliko bi se to radilo "institucionalizirani" treba provijeriti dali treba npr. ukljuceni u to imati sanitarnu itd itd,...
Erich Faller
Erich Faller

Broj postova : 31
Join date : 27.05.2013
Age : 41
Lokacija : Lug

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by quebracho pon lip 03, 2013 8:51 pm

Da, tko god radi s hranom mora imati sanitarnu. Iako, realno gledano, nema tko to provjeravati (osim ako se ne zamjeriš nekome pa ti pošalje inspekciju). U AIESEC-u npr. se takav jedan projekt radi godinama i nikad nismo imali problema oko sanitarnih. Ipak, preporuka je da se provjeri s nekim tko je radio slične stvari (možda baš ova ekipa "Hrana - a ne oružje").

I da, ovo što je Mario rekao nije ubijanje entuzijazma. Jednostavno treba sve to dobro isplanirati i organizirati, nigdje nam se ne žuri! Wink Ali ako postoji volja, siguran sam da će se naći i način! Very Happy
quebracho
quebracho

Broj postova : 42
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Depth of the Matrix

[Vrh] Go down

Hrana za život Empty Re: Hrana za život

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.