OSPERA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prijedlozi za projekte :)

+3
quebracho
Mario
danchi
7 posters

Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Prijedlozi za projekte :)

Postaj by danchi čet lip 06, 2013 7:48 pm

Danas sam otvorila račun udruge i sad imamo sve potrebno da se možemo javiti na natječaj.
Pozivam vas sad sve da pišete svoje ideje o tome koje projekte bi mogli razrađivati. Kontala sam prvo da pišemo Zakladi Slagalica jer imaju otvoren natječaj. Oni daju do 15.000 kuna za građanske inicijative. Znači, to bi trebalo biti nešto kratko, vidljivo i vrlo korisno za zajednicu Smile

Šaljite ideje Smile

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by Mario čet lip 06, 2013 8:25 pm

Jel mozemo jednostavno nabaciti postojece projekte?
Mario
Mario
Admin

Broj postova : 53
Join date : 26.05.2013

https://ospera.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by danchi čet lip 06, 2013 8:40 pm

Sve može. Samo je bitno da predložite neke konkretne aktivnosti koje bi mogli provesti u okviru toga Smile

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by quebracho pet lip 07, 2013 11:56 am

Mislim da smo već pričali nešto o tome da vrt na "Manježu" prijavimo za taj natječaj. Samo bi morali osmisliti koncept po kojem bi ovako nešto prijavili, tj. moramo sve ovo upakirati. Smile

Što se toga tiče, moj prijedlog je da ovo napravimo kao akciju gradnje javnog vrta. Ovo taman odgovara opisu i cilju natječaja:
"CILJ NATJEČAJA:
- podrška građanskim inicijativama, odnosno akcijama u lokalnoj zajednici kojima se podiže razina kvalitete življenja u toj zajednici kroz poticanje aktivnog građanstva i korištenje lokalnih potencijala"


I da, još jedna stvar:
"Rok za objavu sufinanciranih građanskih inicijativa je prosinac 2013. godine."

Dakle, vrlo je moguće da bi s ovim natječajem mogli računati tek za akciju u proljeće 2014. Do tada bi ovaj naš vrt na Manježu već bio donekle uređen. Možda bi mogli razmisliti o gradnji još jednog javnog vrta, po sličnom principu, ali na nekoj drugoj lokaciji u Gradu. Ali popričati ćemo još o tome...

Uglavnom, ja sam za to da prijavljujemo perma-vrt za natječaj - u kojem god obliku! Wink
quebracho
quebracho

Broj postova : 42
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Depth of the Matrix

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by trbo ned lip 09, 2013 1:26 pm


Evo ljudi da probijem led sa idejama za natječaj. Radi se o natječaju Hrvatskog telekoma "Zajedno smo jači". Dakle Tema je stvaranje društva sa smanjenom emisijom stakleničkih plinova. Imaju još dvije teme ali ova mi se nekako čini najbližom našim djelatnostima i interesima. Marija je na sastanku spomenula kako je netko na permakulturnoj konvergenciji govorio o problemu gl. zatopljenja, utjecaju na klimu itd.Te kako je kao nekakav prijedlog rješenja ponudio da svaka zemlja godišnje zasadi 10 000 stabala ili tako nešto ne sjećam se točno...E sad možda se čini kao malo prevelik zalogaj ali mislim da je bi upravo Ospera uz sredstva dobivena tim natječajom te uz suradnju drugih udruga iz cijele Hrvatske mogla pokrenuti tu akciju masovnog sađenja drveća u urbanim područjima.

Prvo sam mislio kako trebamo na taj natječaj poslati nešto tipa da educiramo javnost o emisiji stakleničkih i sl. ali mi se to stvarno činlio već isfurano, te mislim da ćete se složit sa mnom kad kažem da mi kao ovakva mala udruga stvarno ne možemo ništa promjeniti ili bitno doprinjeti rješenju samog problema samo educiranjem. Možda na lokalnoj razini ali malo dalje sumnjam...Što mislim da će i taj odbor za odabir natječaja ili što već jest isto kad tad shvatiti. Bit samog projekta je da ideje, i načini za reduciranje stakleničkih plinova već postoje i zna se točno što i tko najviše zagađuje tako da u tome nije problem. Problem je što za provođenje tih ideja,uvjeravanje određenih ljudi koji mogu utjecati na sam problem treba puno energije,volje ali najviše vremena ,a upravo je vrijeme ono čega nemamo. Svi ste vjerojatno upoznati da drveće u velikoj mjeri apsorbira co2 tako da bi se ovaj projektu biti mogao predstaviti nešto kao kupovanje vremena,ali i neizravno osvještavanje javnosti.

E sad malo detalja. Što se vrste drveća tiče čuo sam nedavno za jedno drvo Paulownia Elongata pa malo proguglajte. Uglavnom radi se o brzorastućem drvetu koje za 10 tak godina doegne oko 20 m te apsorbira dosta co2 pa je zato i popularno u urbanim područjima. Što je najbolje čovjek koji jedini prodaje sadnice u hrvatskoj živi u Osijeku.Mislim da bi mu ovo bila samo takva reklama tako da bi se mogla dogovoriti povoljnija cijena(15-20 kn sadnica)pa eto računajte koliko bi za tih 80 000 kn mogli kupiti. Tako da bi s tim novcima od natječaja mogli povoljno kupovati sadnice i slati ih ostalim udrugama.Ova akcija bi u početku možda bila samo simbolična ali tko zna možda bi s vremenom prerasla u nešto više.

Problem je što ne znam točno koliko bi angažmana cijela akcija zahtjevala te ne bih htio da se udruga previše opterećuje zbog dobrobiti ostalih projekata i natječaja.Također mislim da ovaj projekt baš i ne bi napunio blagajnu udruge ali bi doprinjeo promociji same udruge na području cijele hrvatske a jasno vam je što dobra promocija znači kod traženja donacija...S druge strane mislim da bi dobro prošao na natječaju zato jer predlaže nekakvu konkretnu akciju na razini cijele države. Još je ovo dosta sirovo ali eto nadam se da ste shvatili bit. Slobodno kritike,prijedlozi,pitanja...
trbo
trbo

Broj postova : 10
Join date : 28.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by danchi ned lip 09, 2013 2:39 pm

Zanimljiva ideja, svakako Smile Pripremam neki ispit za sutra pa se onda javim kad mi završi ta gužva sutra. Hvala što si probio led Smile

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Gradnja vrta za osobe s invaliditetom

Postaj by quebracho ned lip 09, 2013 3:08 pm

Ako sam dobro shvatio, mi bi bili posrednik među udrugama i dijelili te sadnice? U svakom slučaju, ako bi se nešto ovako prijavljivalo više sam za to da se sadi nešto tradicionalno hrvatsko.

Što se tiče ove kategorije, postoji već jedan prijavljen projekt:
http://www.zajednosmojaci.hr/projekti-2013/osnovna-skola-donji-kraljevec-13

Dakle, radi se o osnovnoj školi koja želi graditi vrt u školskom dvorištu, a kroz natječaj bi osigurali alat, ogradu, materijale i ostalo. Preletite malo, da vidite o čemu se radi...

E sad, naišao sam na jednu zanimljivu stvar...
"Ako predlagatelj prijavljuje fazu projekta, ista mora činiti zasebnu cjelinu, održivu neovisno o realizaciji cijelog projekta na koji se odnosi."

Znači ne možemo se čisto nadovezati na ovo započeto u vrtu... Također, kada bi prijavljivali samo gradnju permakulturnog vrta, to bi malo ličilo na ovaj projekt - dakle, ništa posebno inovativno. Zato sam ja za to da prijavimo neovisno od ovoga "Gradnju vrta za osobe s invaliditetom". O ovome se već pričalo... A moglo bi se napraviti na zapadnom dijelu vrta na "Manježu".

Dakle, trebalo bi izgraditi prateću infrastrukturu (prilaze za invalide) te nekoliko onih key-hole gredica sa širim ulazom! Također, u sklopu ovoga bi se mogla izraditi i alatnica, spremišta za vodu, možda i neko mjesto za odmor. Sve u svemu, dogurali bi sigurno do 40.000 kn. Very Happy

Po meni je bolje držati fokus na započetim stvarima, ako se već može. I da, ne želim zvučati zločesto, ali ovo s invalidima je nešto na što su ljudi jako osjetljivi i trebamo pucati i na takve stvari... Wink
quebracho
quebracho

Broj postova : 42
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Depth of the Matrix

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by quebracho ned lip 09, 2013 3:33 pm

Što se tiče druge kategorije "Vrhunske mogućnosti komunikacije i povezivanja u privatnom životu i radu" tu bi definitivno volio da prijavimo banku vremena, ali na taj način da se radi na izradi online društvene mreže (nešto sam bio spomenuo o tome).

Iako bi to bio fokus pošto zahtjeva jako puno vremena, također bi išli na to da nabavimo opremu preko ovog natječaja koja je potrebna za funkcioniranje fizičke razine povezivanja (za ljude koji nemaju pristup internetu). To podrazumijeva laptop, printer (za čekove), panoe na koje bi se fizički mogla postavljati ponuda i potražnja za uslugama.

Osim toga, mogli bi održati ponovno predavanja na temu "banke vremena", ali bi ovaj puta uz financijsku pomoć sve bilo puno lakše. Wink
quebracho
quebracho

Broj postova : 42
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Depth of the Matrix

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by trbo ned lip 09, 2013 4:10 pm

Dobro si shvatio. Bili bi kao prvo pokretači i koordinatori akcije a ako bi išli na ovo drvo onda bi bili i posrednici za nabavku.Odabir drveća bi ipak ostavio onima koji se bolje razumiju u to. Ja sam ovo samo na prvu napisao.Učinilo mi se prigodno čisto zbog brzine rasta i cijene.

Koliko vidim ovaj projekt u školi se bavi svime pomalo i neke ciljevi tog projekta po meni baš i nisu direktno za ovu kategoriju natječaja te sam projekt zahvaća relativno malu zajednicu.Ali vjerujem da će to sve sa dječijim radionicama, ekologijom itd lijepo izgledati na natječaju tako da bi oni mogli dobro proći.

Svakako se slažem da bi trebali prijaviti naš vrt na neki natječaj, a ovo s invalidima bi moglo dobro proći samo nisam siguran koliko se tema projekta mora podudarati s kategorijom natječaja. Tj. ako si mislio na ovaj natječaj od telekoma.

trbo
trbo

Broj postova : 10
Join date : 28.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by trbo ned lip 09, 2013 4:17 pm

I da banka vremena mi se čini kao stvorena za tu kategoriju. Prijaviti svakako.
trbo
trbo

Broj postova : 10
Join date : 28.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by danchi pet lip 14, 2013 3:10 pm

Predlažem da sutra dodatno popričamo o prijedlozima za projekte kad se vidimo uživo Smile

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by quebracho ned lip 16, 2013 6:11 pm

Iako smo se već dogovorili oko projekta koji prijavljujemo za natječaj, pošto je već otvorena tema za prijedloge, stavit ću ovo tu... Smile

Dakle, da ne pričam previše, slika će objasniti sve: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/425184_10151941824050968_1380432753_n.jpg

U Osijeku imamo par naselja sa zgradama, zašto ne bismo probali progurati nešto ovako?
quebracho
quebracho

Broj postova : 42
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Depth of the Matrix

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by NaveIP pon lip 17, 2013 2:58 pm

Ideja odlicna, no treba se uzeti u obzir kako na ravnom krovu trebas provjeriti statiku (nanosenje zemlje) i utrosak ukupnih sredstava izmjene pokrova tako da se ne osteti postojeca hidroizolacija.
I sto bi imalo primat samim stanarima:
1. najam za solarne kolektore privatnoj tvrtki (pasivan pristup-prikupljanje naknade na min 20god.+eventualno besplatna topla voda (mozda ipak premalo panela za sve stanare u zgradi))
ili
2. zajednicki prostor za: druzenje, vrtlarenje i sl.(aktivan pristup-druzenje, briga o uredjenju krova i aktivnom odrzavanju istog..naravno bez naknade)
NaveIP
NaveIP

Broj postova : 17
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Os

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by danchi uto lip 18, 2013 5:25 pm

Samo da se javim kratko. Pripreme za Albaniju su me skroz okupirale da ništa ne stignem napraviti oko projekta. Večeras putujem i vraćam se 27.06. tijekom dana. Tada ću se baciti na taj dio da se to odradi i pošalje. 30.06. je rok tako da imamo vremena. Ako netko ima potrebu i želju to napraviti prije, slobodno Smile
Vidite međusobno koju biste ideju radije da šaljemo na natječaj:
- staklenik za bilje i rasadnik za stabla (a onda i sadnja min. 10000 stabala)
- vrtovi na krovu (prijedlog Mateja Marušića)
Ja sam više za prvu ideju za ovaj natječaj zbog toga što ne zahtijeva neke dozvole za sada i kontam da nam je tako nešto prioritet za sam vrt na Manježu. Važno nam je da se tamo što više napravi. E sad, druga tema mi je ok, ali smatram da zahtijeva vrijeme i pregovore sa stanarima zgrada ili sa Gradom. Eto, to su neka moja promišljanja. Otvorena sam za sve opcije tako da kako se dogovorite tijekom narednih dana, tako ćemo i poslati.
Nisam sigurna hoću li imati net tamo dostupan stalno tako da ne obećavam često javljanje.
Pozdrav Smile

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by danchi uto srp 16, 2013 6:53 am

Javljam samo da projekt nije prošao u prvom selekcijskom krugu. Prijavljeno je 290 projekata i onda su oni odabrali u uži izbor 36. Sad ide dalje proces glasovanja, ali nismo upali. Svakako ćemo preusmjeriti projekt na nove natječaje. Ideja je vrijedna.
Pozdrav Smile

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by danchi uto srp 16, 2013 6:54 am

Možete pogledati koji su projekti u užem izboru na stranici: http://www.zajednosmojaci.hr/

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by MajaCC uto srp 16, 2013 7:33 am

Baš me zanima što će proći...

MajaCC

Broj postova : 17
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by Erich Faller uto srp 16, 2013 3:17 pm

past ce on sigurno jos na sljedecih nekoliko natjecaja... prvi je projekt udruge koja je jedva pol godine stara... ali samo saljite na sve sta nadjete,... to je jedini nacin da prodje kad tad Smile
Erich Faller
Erich Faller

Broj postova : 31
Join date : 27.05.2013
Age : 41
Lokacija : Lug

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by Mario uto srp 16, 2013 7:43 pm

Bar nisam odustao od gledanja kad sam vidio da su dobili pare za skupljanje smeca. Suspect 
Mario
Mario
Admin

Broj postova : 53
Join date : 26.05.2013

https://ospera.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by danchi uto srp 16, 2013 7:55 pm

Ma, nisi jos uvijek odabrali projekte koji ce dobiti pare, ali ti koji su usli u uzi izbor, imaju mogucnost biti odabrani. A nemam rijeci sto se tice tih selekcioniranih projekata... kontam da su vise imena udruga/institucija odabrane nego same inicijative...

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by Erich Faller sri srp 17, 2013 7:32 am

hihihi... gle njih dvoje idealista tu se cude kao... hahahaha Wink

koliki je uopce budget / troskovnik osperinog projekta? nisam to nigdje popratio...
Erich Faller
Erich Faller

Broj postova : 31
Join date : 27.05.2013
Age : 41
Lokacija : Lug

[Vrh] Go down

Prijedlozi za projekte :) Empty Re: Prijedlozi za projekte :)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.