OSPERA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zelena Čistka

3 posters

Go down

Zelena Čistka Empty Zelena Čistka

Postaj by quebracho uto lip 04, 2013 8:33 pm

Mislim da ste svi već manje-više upoznati sa "Zelenom Čistkom", ali evo još jednom samo ukratko. Radi se o najvećoj volonterskoj akciji u Hrvatskoj koja je dio globalnog pokreta "World Cleanup" koja se provodi u 96 zemalja u svijetu. Prošle godine je akcija skupila gotovo 42.000 volontera u Hrvatskoj, a podatci za ovu godinu će biti kroz par dana.

Pokretač akcije u Hrvatskoj je udruga "Žmergo" iz Opatije. Upravo sam razgovarao sa jednim momkom iz Žmerga (Ivan Sušak) koji je bio regionalni koordinator akcije za ovaj dio Hrvatske. Rekao mi je da razmišljaju hoće li akciju uopće raditi slijedeće godine je su shvatili da im je ovo prevelik zalogaj. Spomenuo sam mu Osperu i rekao kako u udruzi ima puno krasnih ljudi koji su spremni na rad i da možda postoji mogućnost da kao udruga preuzmemo koordinaciju Slavonije kako bi ih "rasteretili" na taj način. Naravno, rekao sam da moram porazgovarati s ostalima o tome pa se onda možemo čuti...

Ako se akcija bude radila, s organizacijom će se početi ranije kako bi na vrijeme pronašli partnere i sponzore, zato vam javljam već sada iako je sama akcija tek za godinu dana.

Što mislite o ovome?
quebracho
quebracho

Broj postova : 42
Join date : 27.05.2013
Lokacija : Depth of the Matrix

[Vrh] Go down

Zelena Čistka Empty Re: Zelena Čistka

Postaj by danchi čet lip 06, 2013 5:33 pm

Meni se ideja sviđa. Mislim da bi bilo dobro napraviti nešto malo drugačije, a to da cijela akcija bude permakulturnog karaktera. Znači, skupljeni otpad recikliramo i koristimo u vrtu ili sl.
I važno mi je da se ne dogodi da mjesto koje čistimo bude namijenjeno za budući parking ili nešto slično...

danchi

Broj postova : 38
Join date : 27.05.2013

[Vrh] Go down

Zelena Čistka Empty Re: Zelena Čistka

Postaj by Erich Faller čet lip 06, 2013 7:46 pm

ja sam u globalu za. i svakako to treba onda na vrijeme pocet organizirat, tako da nije uopce problem sto je to tek nagodinu Smile
Erich Faller
Erich Faller

Broj postova : 31
Join date : 27.05.2013
Age : 41
Lokacija : Lug

[Vrh] Go down

Zelena Čistka Empty Re: Zelena Čistka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.